Inter Bud

Szyby

Wybierając stolarkę okienną, często największą uwagę przywiązuje się do ram, dyskutując o komorach, profilach, wzmocnieniach i okuciach. Często zapominamy przy tym, że równie wiele funkcji posiadać może szyba. Choć transparentna, posiada wiele niewidocznych, bardzo ważnych cech

współczynnika przenikania ciepła Ug pakietu szybowego
współczynnika g parametru przenikania, przepuszczalności energii słonecznej

CIEPŁE RAMKI MIĘDZYSZYBOWE SWISSPACER


Szyby antywłamaniowe.
To dwie tafle szkła o grubości 4 milimetrów, sklejone (laminowane próżniowo) czterema warstwami specjalnej folii PVB w klasie wytrzymałości P4
Szyby P4 są wymagane do okien w klasie bezpieczeństwa RC2,

Szyby bezpieczne
Przed złymi konsekwencjami szalonej zabawy maluchów uchronią nas tak zwane szyby bezpieczne. Standardowe szyby po uderzeniu rozpadają się na ostre kawałki, którymi nietrudno się zranić. Szyby bezpieczne, zachowują się podobnie jak te stosowane w samochodach:
te laminowane pozostają sklejone specjalną folią (jak szyba przednia), natomiast
te hartowane – rozpadają się na małe elementy o mniej ostrych krawędziach, a przy okazji są łatwiejsze do uprzątnięcia (jak boczne szyby samochodu).
Proponuje szyby bezpieczne w dwóch klasach 33.1 (dwie 3-milimetrowe tafle sklejone dwiema warstwami folii), lub P2 (szkło 4-milimetrowe).

Szyby akustyczne
Podobnie jak te bezpieczne, wzmocnione są folią PVB, która utrudnia przenikanie dźwięków. Zastosowanie jej pozwala na podwyższenie właściwości akustycznych okna ze standardowych 35 decybeli, nawet do 46 dB.

Szyby ornamentowe.
Produkt ten, dzięki wytłoczonemu wzorowi, przepuszcza światło dzienne – spełnia więc funkcję doświetlającą, ale na tyle zniekształca obraz, że zapewnia przy tym intymność.
Szyby ornamentowe to idealny produkt na przykład do łazienek, garażu czy na klatki schodowe